20.09.2018
Будинок на березі: плюси і мінуси

Сучасній людині доводиться долати підвищені психологічні навантаження, особливо якщо він живе в мегаполісі і кожен день піддається стресу. Зовсім інша справа жити де-небудь на березі водойми, далеко від міської метушні і насолоджуватися співом птахів, плескотом води і скрекотом цвіркуна. Але чи так радісно мати будинок на березі і з якими труднощами пов’язане сусідство з природною стихією? Давайте розбиратися з цим питанням разом.

Будинок на березі прісноводного водоймища
Цей варіант більш прийнятний для середньостатистичного жителя нашої країни,  і будинок на березі річки може з’явитися практично у кожного, хто бажає розлучитися з благами цивілізації і зануритися в сільське життя. Посудіть самі, ціна на житло знижується з кожним десятком кілометрів віддаленості від великого міста. І, продавши навіть однокімнатну квартиру, можна купити будинок біля річки в якому-небудь далекому селі. А володіючи фінансовими засобами, ви отримаєте будиночок зовсім недалеко від міста, поблизу водойми, та ще й з усіма зручностями.

Якщо є альтернатива мати заміський будинок або апартаменти на березі, то напевно ви виберете другий варіант. І правильно зробите! Тепер головне пристосуватися до життя поблизу водойми.

Переваги й недоліки життя біля річки або озера
Як і будь-який вид житла, будинок на березі озера, річки, ставка має і плюси, і мінуси. Давайте почнемо з переваг проживання біля природного або штучного водоймища.
По-перше, це приголомшливий вигляд, що відкривається з вікон або з тераси. Як правило, біля водойм природою створено сприятливе середовище для зростання рослинності, де остання відрізняється буйством кольору, тому здається, що будиночок потопає в зелені. Безумовно, до цього теж доведеться докласти руку і облаштувати ділянку таким чином, щоб там було місце для відпочинку.

По-друге, свіже повітря круглий рік. Городянам, звиклим дихати вихлопними газами і пилом, часом важко звикнути до чистого повітря (напевно, ви помічали, що на природі постійно хочеться спати), але вже через кілька тижнів все приходить в норму, і людина починає насолоджуватися і чистим повітрям, і співом птахів , і навіть тим, що вночі можна побачити не шматочок неба, як у місті, а розглянути всі його цілком.

По-третє, для любителів риболовлі є можливість відпочивати душею і тілом з вудкою в руках. А тим, хто звик жити більш мобільно, припаде до душі їзда на моторному човні або водному мотоциклі.
По-четверте, на території ділянки не потрібно мати басейн, адже завжди можна освіжитися у водоймі.

Як би там не було, мати будинок на березі річки, озера чи моря престижно і приємно, а всі труднощі в більшості своїй – вирішувані. Як кажуть, у сучасному світі можна втілити в життя будь-який каприз і побудувати житло навіть на болоті.

Замовити дзвінок